Najlepsze marki motocykli przygodowych:

Najlepsze marki motocykli przygodowych:

11 czerwca 2022 Wyłączono przez Trojan

Znajdź idealny motocykl, który zainspiruje Cię do kolejnej podróży

Jeśli chodzi o motocykle, to w tym segmencie jest duża różnorodność. Możesz kupić motocykl turystyczny do jazdy długodystansowej lub motocykl enduro do pokonywania trudnego terenu. Motocykle typu Adventure to podkategoria motocykli Enduro, które są przeznaczone do jazdy w terenie i charakteryzują się bardziej zaawansowaną ergonomią, dużym prześwitem i mocnymi silnikami, które sprawdzają się w trudnym terenie. Są one również doskonałym towarzyszem podczas następnej wycieczki w głąb lądu. A jeśli kupujesz swój pierwszy motocykl marki adventure, możesz potrzebować pomocy w rozeznaniu się wśród różnych dostępnych opcji. Jeśli tak, to mamy dla Ciebie przygotowaną listę najlepszych marek motocykli przygodowych dostępnych obecnie na rynku.

KTM

KTM to marka austriackiego producenta motocykli, firmy KTM Motorsport GmbH. KTM jest również właścicielem Husqvarny, która jest szwedzką marką motocykli. KTM produkuje wysokiej jakości motocykle od lat 60-tych i zbudował reputację jako niezwykle niezawodny i o wysokich osiągach. Ostatnio KTM pracuje nad rozszerzeniem gamy swoich modeli o motocykle typu adventure, które są idealne do jazdy w terenie. Linia motocykli przygodowych KTM rośnie szybko, więc może być trudno zdecydować, który model jest dla Ciebie najlepszy. Najbardziej godne uwagi motocykle KTM Adventure to 1090 Adventure R i 1190 Adventure.

Ducati

Ducati to marka włoskiego producenta motocykli i innych produktów pokrewnych, od 2012 roku w większości należąca do spółki zależnej Volkswagen Group – Audi. Przygodowe motocykle Ducati są połączeniem możliwości terenowych i jazdy ulicznej. W ofercie Ducati znajdują się motocykle Multistrada, które są dostępne zarówno w wersji standardowej, jak i S. Motocykle Ducati typu adventure są znane z doskonałej konstrukcji, osiągów i jakości. Godne uwagi motocykle Ducati Adventure to Multistrada 1260, Multistrada 1260 S i Multistrada Enduro.

BMW

BMW to kultowa niemiecka firma motoryzacyjna znana z wysokiej klasy samochodów i motocykli. BMW jest jedną z najlepszych marek motocykli przygodowych ze względu na swój model R1200 GS Idealny do długodystansowej, terenowej jazdy i załadowany zaawansowanymi technologicznie funkcjami, R1200 GS jest jednym z najlepszych motocykli przygodowych, jakie możesz kupić. BMW produkuje również model R1200 GS Adventure, który jest nieco bardziej skoncentrowany na drodze niż podstawowy R1200 GS. BMW produkuje również S1000XR, który jest również świetną opcją do długodystansowej jazdy terenowej.

Suzuki

Suzuki jest japońskim producentem samochodów, motocykli i innych powiązanych produktów. Motocykle przygodowe Suzuki to między innymi V-Strom 1000 i V-Strom 1000XT. V-Strom 1000 to standardowy motocykl przygodowy, natomiast V-Strom 1000 XT to bardziej motocykl przygodowy w stylu trekkingowym. Motocykle przygodowe Suzuki są znane z przystępnej ceny i świetnej jakości. Godne uwagi motocykle Suzuki Adventure to V-Strom 1000, V-Strom 1000 XT i V-Strom 650XT.

Kawasaki

Kawasaki jest japońskim producentem motocykli, ATV, osobistych jednostek wodnych i silników morskich. Kawasaki ma w swojej linii dwa motocykle typu adventure: EX-ENDURO i EX-MOUNTAIN. EX-MOUNTAIN to motocykl przygodowy w stylu trekkingowym, natomiast EX-ENDURO jest maszyną bardziej zorientowaną na jazdę terenową. Motocykle przygodowe Kawasaki to świetny stosunek jakości do ceny. Jeśli szukasz niedrogiej, ale bardzo sprawnej maszyny, motocykl przygodowy Kawasaki może być dla Ciebie odpowiedni. Godne uwagi motocykle Kawasaki Adventure to EX-MOUNTAIN i EX-ENDURO.

Wniosek

Najlepsze marki motocykli typu adventure to KTM, Ducati, BMW, Suzuki i Kawasaki. Jeśli jesteś na rynku nowego motocykla przygodowego, rozważ jedną z tych marek. Są to maszyny o wysokiej wydajności, które są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem terenu. Mają też świetną ergonomię, dzięki czemu jazda na nich jest łatwa i wygodna. Dzięki świetnemu motocyklowi możesz w pełni poznać jazdę terenową i odkryć nowe, ekscytujące miejsca.