Podgrzewane manetki

Podgrzewane manetki

16 marca 2022 Wyłączono przez Trojan

Jazda motocyklem jest to pasja wielu osób. Jest to również w ujęciu bardziej praktycznym dobry środek transportu. Zdecydowanie bardziej ekonomiczny niż na przykład samochód. Jazda motocyklem ma jednak również swoje ograniczenia i dotyczą one różnych spraw. Można jednak je zminimalizować lub niemal wyeliminować stosując pewne rozwiązania.

Komunikacja

Oczywiście jazda samochodem i rozmowa przez telefon komórkowy jest to sprawa niedozwolona, jednak z zastosowaniem zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego nie ma z tym problemu. Na motorze mamy jeszcze większy problem. Można jednak tę przeszkodę pokonać, stosując zaawansowany kask, który ma wbudowany mikrofon, głośnik oraz interfejs do sterowania telefonem. Taki kask można również podpiąć pod CB radio, więc mamy tak naprawdę dwa w jednym.

Podgrzewane manetki

Podczas jazdy nawet w najlepszych rękawicach, mogą nam zgrabieć palce. Nie jest to ani komfortowa sytuacja, ani bezpieczna, ponieważ przemarznięte palce sprawiają, że mamy zdecydowanie mniejszą kontrolę nad motocyklem. Na szczęście na rynku znaleźć można podgrzewane manetki do motocykli. Takie manetki możemy czasem mieć wmontowane seryjnie w motocykl, jednak bardzo często trzeba zadbać o to samemu. Manetki podgrzewane wbrew pozorom mogą nam się przydać również latem. Wystarczy tylko nieco niższa temperatura, a podczas dłuższego wyjazdu, wiatr może bardzo wychłodzić nam palce. Manetka taka najlepiej, aby była regulowana, w tym sensie, że powinna mieć płynną, lub kilkustopniową skalę grzania. Jeśli jednak zamotujemy manetkę podgrzewaną typu ON/OFF, to również jest lepsze niż nic.