Czy trzeba mieć rękawice na motor?

Czy trzeba mieć rękawice na motor?

4 lipca 2022 Wyłączono przez Trojan

Oczywiście, że tak. Każda osoba, która ma własną maszynę od wielu lat przyznaje, że zawsze ma pod ręką rękawice motocyklowe. Nikt nie rusza się bez nich w trasę. Zarówno, jeżeli mowa jest o długich, jak również długich przejazdach. Po co są takie rękawice? Po to, aby – jak sama nazwa wskazuje – chronić ręce, które narażone są na solidne uszkodzenia mechaniczne podczas jazdy. Do ich zakupu (rękawic) należy podejść z ogromną uwagą.

Rozmiar rękawic

rekawice motocyklowe

Najlepiej, jeżeli ktoś samodzielnie będzie przymierzał rękawice motocyklowe. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że całość została dopasowana do potrzeb ręki. Osoby, które decydują się na skórzane rękawice, mogą na początku odczuwać nawet lekki ucisk. Ale niezbyt mocny. Jest to jak najbardziej wskazane, ponieważ często użytkowana skóra będzie pracować i z czasem będzie się rozciągać. Dlatego po jakimś czasie, początkowy ucisk w ogóle nie będzie odczuwalny. Zawsze trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy rękawice są wygodne i nie utrudniają poruszania palcami znajdującymi się w środku.

Długie rękawice na motor

W środowisku motocyklistów można spotkać się z pojęciem fartucha. Jest to ten element, który przylega do kurtki, odchodząc od rękawic. Nie ma mowy o tym, aby pozostał luźny fragment, ponieważ to miejsce może być najbardziej zdradliwe, jeżeli dojdzie do upadku. Fartuch rękawic powinien być na tyle długi, aby umożliwił on zamknięcie na rękawie kurtki, chroniąc ręce podczas jazdy. W sklepach nie ma problemu z dostępnością różnych rękawic.