Jaki kask motocyklowy na długie podróże?

4 września 2021 Wyłączono przez Trojan

Wybierając się w podróż motocyklem, nie sposób zapomnieć o odpowiednio dobranym stroju, który jest po prostu niezbędny. Jednym z ważniejszych elementów, który chroni najważniejszą część ciała człowieka, czyli głowę, jest kask. Jeśli szukasz idealnego kasku motocyklowego, musisz zdawać sobie sprawę z tego, czym on właściwie powinien się charakteryzować.

Jaki kask motocyklowy najlepszy?

Wybierając się w długie przejażdżki, które mogą zająć wiele godzin, warto zainwestować w dobry kask turystyczny. Dlaczego? Kask taki wywiąże się z dwóch kluczowych funkcji, jakimi są komfort i bezpieczeństwo. Kaski turystyczne są zaprojektowane tak, aby były one wygodne i nie powodowały żadnego dyskomfortu nawet podczas nieustannego noszenia przez długie godziny. Co więcej, wykonane one są z najwyższej jakości materiałów, które dadzą Ci gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Na co zwrócić uwagę wybierając kask na motocykl turystyczny?

Niezwykle ważne jest, aby kask turystyczny dopasowany był do Twoich potrzeb i spełniał wszystkie najważniejsze funkcje. Z tego powodu, szukając odpowiedniego kasku na motocykl, przede wszystkim zwracaj uwagę na takie aspekty, jak:

  • dopasowany rozmiar kasku – nie może on być zbyt duży, ale z drugiej strony nie powinien przesadnie ściskać głowy,
  • dobry system wentylacji – podczas długotrwałych podróży jest on wręcz obowiązkowy. W przypadku kasków turystycznych powinien być on wielokanałowy z możliwością regulacji, która umożliwi komfortowe noszenie kasku zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni,
  • blenda przeciwsłoneczna – odpowiada ona za chronienie oczu przed nadmiarem promieni słonecznych, które mogą zmniejszyć widoczność drogi i szybko zmęczyć wzrok.