Wysokie czy niskie buty motocyklowe?

1 października 2018 Wyłączono przez Trojan

W dzisiejszych czasach do wyboru są dwa różne rodzaje butów motocyklowych. Mowa tutaj oczywiście o obuwiu niskim i wysokim. W przypadku butów niskich, cholewki sięgają jedynie nieco za kostki. W wysokich butach motocyklowych, jak łatwo się domyśleć cholewki sięgają nieco wyżej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są wady i zalety poszczególnych modeli, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wam dokonać udanego wyboru.

buty motocyklowe

O czym warto wiedzieć?

Niskie buty motocyklowe są zdecydowanie bardziej przewiewne i co najważniejsze nie krępują ruchów stóp. Długie obuwie motocyklowe zaprojektowane zostało w taki sposób, aby przede wszystkim zabezpieczyć całe nogi, a nie tylko stopy. Warto postawić na wysokiej jakości buty od renomowanego producenta, które wykonane są z materiałów pozwalających stopom oddychać.

Sprawdzone obuwie motocyklowe

Jeżeli chodzi o sam materiał, to godne polecenia są buty motocyklowe wykonane z naturalnej wołowej skóry. Materiał ten zapewnia nie tylko odpowiednią ochronę, ale również przewiewność. Warto zadbać także i o to, aby czubki i pięty były dodatkowo wzmocnione, ponieważ to właśnie ta część obuwia jest najbardziej narażona na eksploatowanie. Przydać mogą się także antypoślizgowe spody. Wysokiej jakości buty motocyklowe można kupić już od 300zł. Unikać należy tanich modeli, które niestety nie zapewniają dostatecznej ochrony, a co najgorsze znacząco pogarsza się w nich komfort jazdy.