Jak wygenerować mniej hałasu podczas jazdy na motocyklu

Jak wygenerować mniej hałasu podczas jazdy na motocyklu

18 marca 2019 Wyłączono przez Trojan

Kiedy motocyklista dopiero zaczyna swoją przygodę z jazdą, zwykle poziom ekscytacji oraz chęć zaimponowania innym jest wysoka, szczególnie jeżeli dysponuje się naprawdę świetną maszyną. W końcu dla niektórych ryk silnika to prawdziwa melodia dla uszu – im głośniej tym lepiej. W ten sposób niekoniecznie myślą jednak inni użytkownicy drogi, lub zwyczajnie sąsiedzi, w których codziennie rano budzi hałas generowany przez motocykl.

DB Killer czyli jak wygenerować mniej hałasu podczas jazdy motorem
Na szczęście dla tych motocyklistów, dla których od rynku silnika ważniejsze są jednak relacje społeczne, wymyślono coś takiego jak DB Killer. DB Killer to rurka montowana w tłumik, którą można założyć w bardzo prosty sposób, bez całościowej wymianę tego elementu. Dzięki temu motocykl chodzi zdecydowanie ciszej, generuje mniej hałasu, co zwykle zdecydowanie zwiększa przychylność sąsiadów względem motocyklisty.

Czy w każdym motorze jest DB Killer

Czy w każdym motocyklu od nowości jest zamontowany DB Killer? Niestety nie. Rzeczywiście może on się znajdować w nowszych modelach, dzięki czemu nie trzeba będzie myśleć o zakupie osobno tej części. W starszych modelach, oraz w starych rocznikach DB Killer nie był nigdy montowany fabrycznie przez producenta. Jeżeli zatem motocykl generuje bardzo dużo hałasu, najprawdopodobniej nie ma tego elementu w tłumik. Wystarczy kupić go na przykład przez internet i zamontować, poprawiając w ten sposób parametry związane z emitowaniem hałasu.