Honda CB 500 – kogo zadowoli?

Honda CB 500 – kogo zadowoli?

15 października 2019 Wyłączono przez Trojan

Kiedy przymierzamy się do zakupu swojego pierwszego motocyklu, z pewnością zwracamy uwagę na wiele różnych szczegółów. To, co może mieć dla nas pierwszorzędne znaczenie, to ilość spalanego paliwa, która bezpośrednio wiąże się z kosztem utrzymania pojazdu. Nie bez znaczenia jest także cena motocyklu, a pod tymi względami bardzo dobrze wypada Honda CB 500.

Honda CB 500 – nie tylko dla początkujących

Przyjęło się, że popularna cebula, jak zwykło się mawiać o Hondzie CB 500, jest idealnym modelem dla początkujących motocyklistów. Jednak nie oznacza to, że nie jeżdżą na niej również doświadczeni motocykliści. Ze względu na to, że do sprzedaży trafiły modele z czterema wariantami mocy, model ten mógł zadowolić wymagania zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych.

Duże znaczenie ma również to, że czynności obsługowe sprowadzają się w tym modelu do prawdziwego minimum, gdyż regulację zaworów trzeba przeprowadzać, gdy przejedzie się 24 tys. km, natomiast olej należy wymienić wtedy, gdy pokona się trasę liczącą 12 tys. km. Model ten jest także niezwykle zwrotny podczas jazdy, czego zasługą jest między innymi jego niewielka masa, która przekłada się również na nieduże zużycie paliwa w granicach 4-5 litrów na 100 km, nawet przy dużych prędkościach.

Honda CB 500 może służyć wiele lat

Model ten jest niezwykle solidny, jednak jeśli z czasem niektóre części i akcesoria ulegną zużyciu, bez trudu będzie można je wymienić w jednym z autoryzowanych serwisów, zamawiając oryginalne, japońskie części nawet przez Internet.