Kask z obrotową szczęką — jak wybrać odpowiedni?

29 października 2021 Wyłączono przez Trojan

Kaski z obrotową szczęką stają się coraz popularniejsze wśród motocyklistów. Nie da się zaprzeczyć, że na rynku znajdziemy wiele modeli kasków, a każdy z nich cechuje się inną budową i nie rzadko przeznaczeniem. Kaski z obrotową szczęką są jednak wybierane najchętniej. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Kask z obrotową szczęką- informacje podstawowe

Kaski z obrotową szczęką nie bez powodu uważane są za jedne z najwygodniejszych. Jak łatwo można się domyślić, powodem jest tutaj obrotowa szczęka, którą w specyficzny sposób można otworzyć, a motocyklista nie będzie miał żadnych problemów z odsłonięciem twarzy i np. zapytaniem o drogę, czy zapłaceniem na stacji paliw. Warto wspomnieć, że kaski z obrotową szczęką, pomimo swobody i wygody zapewniają również niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Kaski z obrotową szczęką- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na kask z obrotową szczęką, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo sprawdźmy, czy został on wyposażony w solidną blendę przeciwsłoneczną, a także wyściółkę. Najlepiej, jakby była ona wypinana, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie ją utrzymać w czystości, a podczas jazdy zapewni ona odpowiedni poziom wentylacji. Zwróćmy uwagę także na pinlock- czyli specjalną wkładkę, która zmniejszy poziom parowania wizjera. Na koniec nie zapomnijmy o odpowiednim dobraniu rozmiaru. W przypadku kasków z obrotową szczęką należy kierować się takimi samymi zasadami jak przy zakupie modeli tradycyjnych. Pamiętajmy, że kask szczękowy, a także każdy inny nie może być ani za luźny, ani za ciasny.