Czy warto kupić kask szczękowy HJC i90?

Czy warto kupić kask szczękowy HJC i90?

11 lutego 2022 Wyłączono przez Trojan

Jazda motocyklem jest zdecydowanie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa z odpowiednio dobranym kaskiem. Każdy powinien wybrać model pod kątem tego, w jakich warunkach będzie używany. Dla kogo najlepszy będzie kask HJC i90?

Kask integralny czy szczękowy?

Na początku warto omówić różnice między dwoma rodzajami kasków – integralnymi i szczękowymi. Pierwsze z nich uważane są za najbezpieczniejsze dla początkujących. Są lekkie, mają dobrą wentylację i zdolność tłumienia hałasów. Aerodynamiczny kształt umożliwia osiąganie większych prędkości. Drugie z wymienionych kasków to takie, w których istnieje możliwość podnoszenia szczęki. Nadają się przede wszystkim dla motocyklistów wyruszających w długie trasy i często jeżdżących po mieście. Cechują się dobrą aerodynamiką i wentylacją.

Kask HJC i90 – dla kogo?

HJC i90 jest szczękowym kaskiem turystycznym, więc sprawdzi się w przypadku osób pokonujących długie trasy oraz jeżdżących po mieście. Podwójna homologacja zapewnia komfortową jazdę zarówno w podniesionej, jak i opuszczonej szczęce. Jest lekki, dostępny w wielu rozmiarach. Zadowoli osoby, którym zależy na odporności szyby na zarysowania. Dodatkowo posiada komfortową, antybakteryjną wyściółkę i jest przystosowany pod osoby noszące okulary korekcyjne, dlatego również one nie muszą rezygnować z zakupu produktu. Kask uwzględnia miejsce pod dedykowany interkom HJC SMART działający na sieci Bluetooth, dzięki czemu umożliwia łączność z innymi fanami motocyklowych podróży.