5 listopada 2018 Wyłącz przez Trojan

Wybierając kurtkę do jazdy motocyklem warto dowiedzieć się na jakie cechy ubrania musimy zwrócić szczególną uwagę. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na kurtkę tekstylną, czy skórzaną – musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Kurtki motocyklowe powinny mieć ochraniacze

Nie czarujmy się, kurtka motocyklowa musi przede wszystkim chronić. Jeżeli nie będzie miała odpowiednich wzmocnień lub ochraniaczy to w razie wypadku, asfalt zadziała na pechowego kierowcę jak papier ścierny. Dlatego ważne jest żeby wybrać model charakteryzujący się jak najlepszymi parametrami pod tym względem. Im więcej ochraniaczy tym lepiej.
Kupowanie osobnych ochraniaczy motocyklowych i łączenie ich z mniej doposażoną kurtką jest mało praktyczne. Zmusza kierowcę do pamiętania o większej ilości rzeczy.

 

Kurtka musi być wygodna

To oczywiste! Kierowca ma spędzić w tej kurtce długie godziny. Ważne żeby miała miękkie wykończenia przy szyi i nadgarstkach, gdzie kurtka ma kontakt ze skórą. Wspomniane już wyżej ochraniacze, powinny być tak wyprofilowane i dopasowane do ciała kierowcy, że nie powinien czuć, że ma na sobie kurtkę motocyklową.

Kurtka powinna mieć odpinaną podpinkę

W naszym klimacie ważne jest, aby kurtka była uniwersalna. Nie ma sensu posiadać dwóch kurtek w zależności od pory roku, gdyż jest to po prostu niepraktyczne.
Lepiej mieć jedną kurtkę motocyklową, którą można dostosowywać do pogody. Ocieplana podpinka to proste rozwiązanie tego problemu.