Dobrze dopasowany kask do jazdy na motorze

Dobrze dopasowany kask do jazdy na motorze

7 listopada 2021 Wyłączono przez Trojan

Kaski motocyklowe muszą zawsze zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Nie można decydować się na zakup używanego kasku, dla własnego bezpieczeństwa. Jest to taki element, który chroni najważniejszy organ. Jeżeli głowa zostanie uszkodzona podczas szybkiej jazdy na motorze, należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Certyfikowany kask motocyklowy

Po pierwsze – certyfikat. Każdy kask na motocykl musi posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Po drugie – musi on zostać wykonany z odpowiednich materiałów. Specjaliści uważają, że najlepsze kaski motocyklowe sklep to te, które wykonane są z kompozytów. Dzieje się tak poniekąd dlatego, że mają one kilka różnych tworzyw. Co to daje? Każde z tych tworzyw wyróżnia się różnymi właściwościami. Jedne będzie zapewniało ochronę przed przecięciami, a inne przed wstrząsami, itd. Nigdy nie można być pewnym tego, co wydarzy się z głową, która spadnie z motoru podczas szybkiej jazdy na motorze.

Jakie jest wypełnienie kasku?

Kask na motocykl powinien posiadać odpowiednie wypełnienie. Nazywany jest EPS. Chociaż częściej można spotkać się z nazwą styropian. Tak, to właśnie ten materiał, który odpowiedzialny jest za absorpcję uderzenia. Im więcej uderzenia pochłonie EPS, tym lepiej dla głowy. To właśnie owy styropian jest zawsze testowany, zanim zostanie kask dopuszczony do użytku. Te najdroższe, najbardziej bezpieczne kaski, posiadają wypełnienie o dużej gęstości, dzięki czemu głowa narażona jest na naprawdę minimalne uszkodzenia.