Czym powinien charakteryzować się dobry kombinezon motocyklowy?

Czym powinien charakteryzować się dobry kombinezon motocyklowy?

7 listopada 2022 Wyłączono przez Trojan

Jednym z pożądanych komponentów stroju każdego motocyklisty jest kombinezon. Gwarantuje on bowiem optymalny komfort jazdy podczas przemierzania tras, a także skutecznie zabezpiecza ciało przed groźnymi kontuzjami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na rynku są dostępne modele jedno- i dwuczęściowe o zróżnicowanym designie oraz funkcjonalności. 

Podstawowe parametry użytkowe 

Kombinezon motocyklowy powinien być przede wszystkim dostosowany do płci. Wynika to z faktu, że egzemplarze przeznaczone stricte dla mężczyzn charakteryzują się zauważalnie większą masywnością w barkach, a egzemplarze damskie są poszerzane w okolicach bioder i piersi. Następną istotną kwestią jest uwzględnienie preferowanego stylu jazdy. W przypadku pokonywania niewielkich odległości warto postawić na model typowo miejski, czyli lekki i pozbawiony zbędnych rozwiązań (dojazd do pracy lub szkoły, krótkie wycieczki rekreacyjne). Jeśli natomiast maszyna służy nam zazwyczaj na dłuższych trasach, to rozważmy zakup kombinezonu turystycznego – z dużą liczbą praktycznych kieszonek i wygodnym zapięciem na pasie. Nie zapomnijmy również o zweryfikowaniu materiału wykonania, gdyż decyduje on o trwałości całej konstrukcji. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza modele z wysokogatunkowej skóry i syntetycznej cordury.

Aspekty wizualne wpływają na atrakcyjność stroju

Wybierając dla siebie kombinezon motocyklowy, koniecznie dopasujmy jego rozmiar do gabarytów ciała-najlepiej poprzez zmierzenie kilku egzemplarzy w sklepie stacjonarnym. Rzućmy przy okazji okiem na zastosowane udogodnienia. Mile widziane są m.in. panele wentylacyjne, garby aerodynamiczne, protektory na ramionach i łokciach oraz elementy odblaskowe. Na koniec zwróćmy jeszcze uwagę na kolor i wzornictwo kombinezonu, tak aby wpisywał się w nasze indywidualne preferencje, a jednocześnie przyciągał spojrzenia postronnych osób.